rasan
11 دی 1401 - 20:04

فعالیت‌های جوانان و نوجوانان در مساجد استان بوشهر تقویت شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر تقویت فعالیت‌های جوانان و نوجوانان در مساجد گفت: فعالیت‌ها نباید در جغرافیای مسجد محدود شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر یکشنبه در دیدار مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر و مدیران مراکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان‌های استان اظهار داشت: مساجد باید کانون وحدت آفرینی بر مبنای ولایت و ولایت مداری باشند و در این زمینه مسئولین امور مساجد باید تلاشی جدی داشته باشند.

وی اضافه کرد: مسجد باید حافظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و تجلی بخش نظرات مقام معظم رهبری باشد و در مقابل مواضع جهان استکبار نیز سکوت نداشته باشد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اهمیت و جایگاه مسجد و با بیان اینکه مسجد حریم دارد و به همین خاطر احکام خاص فقهی شامل آن می‌شود، اظهار کرد: مسجد تنها فضایی است که خداوند متعال آن را منسوب به خود در جغرافیای زمینی کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مسجد کانون تمام خوبی‌ها است و منشأ تمام عنصرهای نجات‌بخش و کمال آفرین است، افزود: مسجد منشأ تمام تحولات اسلامی است به همین جهت مسجد هم حافظ و منبع دین و دیانت و هم مرکز خدمات حکومتی و مردمی است.

وی افزود: مسجد جایگاه مهمی دارد به همین خاطر دشمنان در مقام تخریب مسجد بوده و هستند به همین خاطر لازم است توطئه‌های دشمنان در طول تاریخ نسبت به مساجد شناخته و در جهت دفع و خنثی سازی آنها برنامه ریزی و کار شود.

فعالیت‌ها نباید در جغرافیای مسجد محدود شود

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فعالیت مسجد محوری نباید با فعالیت درون مسجدی یکی دیده شود، تصریح کرد: فعالیت مسجد نباید در جغرافیای مسجد محدود شود بلکه باید در جغرافیای پیرامونی نیز نمود داشته باشد.

آیت الله صفایی بوشهری با تأکید بر تمرکز مساجد بر روی جوانان و نوجوانان، گفت: دشمن برنامه ریزی کرده که جوانان و نوجوانان از مساجد فاصله بگیرند به همین خاطر باید با برنامه ریزی صحیح و برنامه‌های جذاب، جوانان و نوجوانان جذب مسجد شوند.

وی با بیان اینکه مسئولین مساجد باید خود را هزینه مسجد کنند نه اینکه مسجد را هزینه خود کنند، اظهار کرد: مسجد باید محل وحدت، هماهنگی و مدیریت کارآمد جهت خدمت دینی به مردم باشد.

امام جمعه بوشهر به اشاره به نقش امام جماعت در مساجد، افزود: امام جماعت مسجد محور وحدت و هدایت تمامی فعالان درون مسجد است و این دیدگاه مقام معظم رهبری است.

در این نشست احکام مدیران مراکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان‌های استان بوشهر به دست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به ایشان اهدا شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 948497