rasan
04 خرداد 1402 - 16:26

وعده دولت در حوزه سلامت برای مردم دامغان محقق شد

استاندار سمنان گفت: احداث بیمارستان دوم دامغان یکی از مطالبات به‌حق و هوشمندانه مردم این شهرستان و از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان در حوزه سلامت بود که امروز محقق شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دامغان، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان بعدازظهر امروز در آیین کلنگ‌زنی بیمارستان دوم دامغان اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی در سفر به استان سمنان بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام تأکید داشت که تاکنون بالغ بر ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام از محل اعتبار سفر به اتمام رسید که یکی از این پروژه‌های نیمه‌تمام استان سمنان بیمارستان دوم دامغان است.

وی افزود: سالانه بیش از ۲۰‌ میلیون مسافر و زائر امام هشتم (ع) از شهر دامغان عبور می‌کنند و بالغ بر ۴۰ درصد از مراجعان به بیمارستان دامغان را زائران امام هشتم (ع) تشکیل می‌دهند.

استاندار سمنان ادامه داد: این دفاعیات در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس‌جمهور مطرح شد و مخبر نیز ضرورت احداث بیمارستان دامغان را تأیید کرد و در نهایت به نتیجه رسید.

هاشمی با بیان اینکه ماده ۲۳ بیمارستان دوم شهرستان دامغان در کمتر از ۲ ساعت با عنایت امام هشتم (ع) اخذ شد، عنوان کرد: از ورود و مشارکت خیران گران‌قدر، خانواده شهید حسن‌بیکی در مورد اهدای زمین بیمارستان دوم دامغان قدردانی می‌کنم.

استاندار سمنان تصریح کرد: بیمارستان دوم دامغان ۹۶ تختخوابی است و به مردم این شهرستان و مسافران و زائران امام هشتم (ع) ارائه خدمت دارد.

هاشمی گفت: اعتبار تکمیل این پروژه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزارت بهداشت و بخشی نیز از محل مشارکت خیران اختصاص می‌یابد و تأمین می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن رستمیان، امام جمعه دامغان نیز اظهار کرد: مطالبه هوشمندانه و به‌حق مردم شهرستان دامغان امروز به ثمر نشست.

وی افزود: از استاندار سمنان که تلاش‌های مجدانه‌ای در خصوص به سرانجام رسیدن این مطالبه به‌حق مردم دامغان داشت، تقدیر و تشکر می‌کنم.

امام جمعه دامغان گفت: با بهره‌گیری از دفاعیات استاندار سمنان برای پیگیری امور بیمارستان دوم مبنی بر ارائه خدمات به مسافران و زائران امام هشتم (ع)، نام این بیمارستان به نام امام هشتم، علی بن‌موسی‌الرضا (ع) مزین می‌شود.

مهدی بندر آبادی، فرماندار دامغان نیز با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار سمنان و نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی امروز شاهد تحقق احداث بیمارستان دوم دامغان هستیم، افزود: چهار هکتار زمین برای این مهم تحویل و کارهای اداری انجام شد.

پایان پیام/۷۴۰۰۷/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238108