rasan
03 فروردین 1402 - 11:20

موزه‌های استان بوشهر با تمام ظرفیت پذیرای علاقه‌مندان است

بوشهر- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر گفت: موزه‌های استان بوشهر با تمام ظرفیت پذیرای علاقه‌مندان است.

به‌گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل سجادی‌منش صبح پنج شنبه در بازدید از موزه‌های منطقه‌ای خلیج‌فارس، شهید رئیسعلی دلواری و قلعه زائر خضر خان اهرمی گفت: با توجه به حجم و جذابیت موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس و علاقه مردم به دلوار و شهید رئیسعلی دلواری، این ۲ موزه شاخص از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب پذیرای علاقه‌مندان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر افزود: موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس با بیش از ۲ هزار شیء تاریخی کرانه تا پس‌کرانه خلیج‌فارس، از سه استان بوشهر، هرمزگان و خوزستان ظرفیتی عظیم و تاریخی است که در ایام تعطیلات با تمهیدات اندیشیده شده به طور خاص، برای بازدید عموم آماده شده است.

وی ادامه داد: تلاش شده تا با حضور کارشناسان میراث‌فرهنگی در این ۲ موزه، فرصتی مناسب برای معرفی تاریخ استان به گردشگران فراهم شود.

سجادی‌منش خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای پاک‌سازی، ساماندهی و بهسازی قلعه زائر خضرخان اهرمی در حال انجام است و عملیات اجرایی محتوایی و فیزیکی موزه شهید رئیسعلی دلواری نیز در سال جدید آغاز خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1105648