rasan
03 بهمن 1401 - 15:49

ایستادگی ۴۳ ساله سپاه در مقابل کفر

اردبیل- فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: سپاه پاسداران ۴۳ سال در مقابل تحریم دشمن در کنار مردم بصیر و آگاه و بسیجیان سلحشور و رزمندگان اسلام در مقابل کفر و ستیز ایستادگی کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامحسین محمدی اصل پیش از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از مسئولین و جانبازان استان اردبیل اظهار کرد: سپاه پاسداران ۴۳ سال در مقابل تحریم دشمن در کنار مردم بصیر و آگاه و بسیجیان سلحشور و رزمندگان اسلام در مقابل کفر و ستیز ایستادگی کرده و مقابل آن اهداف شوم پلید دشمن سر خم نکرده و همیشه پیروز میدان بوده است.

وی ادامه داد: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به درختی تنومند برای پاسداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب، توسعه و آبادانی ایران و تأمین رفاه و آسایش ملت ایران تبدیل شده و در این راه بسیار خوب می‌درخشد و روز به روز بر موفقیت‌هایش اضافه می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه استکبار و دنباله رو آنها ۴۳ سال است که به دنبال جنگ با ایران هستند، گفت: دشمنان ما در دوران دفاع مقدس تا بن و دندان رژیم بعث عراق را هم از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات جنگ تجهیز کردند و تمام عیاری را به ایران تحمیل کردند اما باز در مقابل اراده و بصیرت و ایمان راسخ رزمندگان اسلام شکست خوردند و از تاریخ امپراطوری تا انقلاب اسلامی تنها جنگی بود که در مقابل بلوک شرق و غرب ایستادیم و یک وجب از خاک کشور را به دشمنان ندادیم و اقتدارمان را محکم و با صلابت حفظ کردیم.

حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی مأموریت سپاه است

سردار محمدی اصل با بیان اینکه مأموریت سپاه به صورت مصرح در قانون اساسی آمده است که به عنوان نیروی حافظ آرمان‌های انقلاب اسلامی است، گفت: سپاه در امر خدمت رسانی به مردم ایران در عرصه‌های مختلف اقتصادی، محرومیت زدایی، آبرسانی، خانه سازی، راه سازی پیشرو و پیش گام است و همیشه در کنار ملت با عظمت ایران خواهد ماند و ثانیه‌ای از تلاش خود در قبال اهداف و آرمان انقلاب اسلامی و نسبت مردم دست نخواهد کشید.

وی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی سپاه در قبال ملت ایران نیز ستودنی است، تصریح کرد: این نهاد انقلابی در حوادث قهری و طبیعی از جمله زلزله، سیل و کرونا به خوبی در کنار مردم حاضر شده و خدمات ماندگاری به آنها ارائه کرده است.

فرمانده سپاه استان اردبیل اضافه کرد: دشمن از پیشرفت و تلاش‌های شبانه روزی سپاه پاسداران در امر خدمت رسانی به مردم ایران عصبانی است و این را به دشمنان می‌گوئیم هیچگاه به اهداف شوم و پلیدشان دست نخواهند یافت.

سردار محمدی اصل گفت: دشمنان ما هم اکنون در جنگ تمام عیار با ملت ایران قرار دارند و با هجمه‌ها و توطئه‌های مختلف درصدد هستند تا نقشه‌های شوم خود را پیاده کنند که این موضوع هیچ گاه فراموش نمی‌شود و همه مسئولان، دستگاه‌های اجرایی و کسانی که در این کشور مسئولیتی بر دوش دارد باید با اتحاد و همدلی و در کنار هم بودن از دستاوردها و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی دفاع کند.

وی ادامه داد: عصبانیت دشمن از سپاه پاسداران روز به روز بیشتر می‌شود چرا که سپاه بعد از جنگ تحمیلی تمامی پروژه‌هایی که منحصراً در دست استعمار و دشمنان بود را از دست خارجی‌ها و انحصار در آورده و در دست پیمانکاران و مهندسان داخلی قرار داد و امروز با احداث پالایشگاه‌های ستاره خلیج فارس به همت مهندسان ایرانی این پروژه که که یکی از پیچیده‌ترین پالایشگاه‌های دنیا هست را به رخ جهانیان کشیده است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه ملت ایران پیروز چهل و سه نبرد چهل و سه ساله با استکبار جهانی هستند، افزود: ملت ایران با اقتدار و عظمت ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی را جشن خواهد گرفت و بار دیگر وحدت و ولایتمداری خود را به دنیا ثابت خواهد نمود.

اتحاد، اخوت و یکپارچگی ملت ایران در کنار یکدیگر ستودنی است

وی با بیان اینکه اتحاد مسلمانان بینی دشمنان را به خاک مالیده است، تاکید کرد: اتحاد، اخوت و یکپارچگی ملت ایران و مسئولین در کنار یکدیگر ستودنی است و انسجام و اتحاد مسلمین برای شکست دادن منافقین و معاندین و دشمنان امروز بسیار حائز اهمیت است و اتحاد و انسجام مسلمین نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا، سوریه و لبنان و یمن و عراق و فلسطین اتحاد و مسلمین است که خوف و وحشت را بر اندام دشمنان و استکبار و صهیونیست انداخته است.

این یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: مردم دارلارشاد و دیار مردم ابوالفضلی و رزمندگان عاشورایی استان اردبیل موجبات افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی در این خطه از جغرافیای از عزیز کشورمان هستند چرا که قبل از انقلاب و هم دوران دفاع مقدس و هم دوران تثبیت انقلاب و همینطور دوران دفاع از حرمین شریفین همواره ما حضور مردم استان اردبیل را شاهد بودیم و هستیم.

وی افزود: استان اردبیل چه در ارائه کمک‌های مردمی به جریان مقاومت و چه به دفاع مقدس و حضور میدان فرزندان شجاع و دلیر آن‌ها در یگان‌های رزم دوران دفاع مقدس که زبانزد در دلاوری‌ها دوران هشت سال دفاع مقدس بودند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 993049